Najskuteczniejsze Zabiegi Na Łysienie

Utrata włosów jest dużym utrapieniem dla wielu osób. Jednak o wiele gorzej jest, gdy zamienia się w łysinie. Problem ten jednak wciąż dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Dawniej jednak łysienie objawiało się u starszych osób. Obecnie spotkać można bardzo młode osoby, które dopiero co osiągnęły pełnoletność, a już łysieją i mają zakola. Oczywiście od zawsze łysienie było uwarunkowane genami. Jeśli twojemu tacie wypadałby włosy, to jest prawie pewne, że tobie też będą wypadać. Jednakże fakt, że łysienie pojawia się w bardzo młodym wieku, może mieć inne przyczyny. Prawdopodobnie wpływa na to tryb życia w obecnych czasach.

Jeśli zauważymy wypadające duże ilości włosów, to powinniśmy udać się do dermatologa. O wiele lepiej przekonsultować wszelkie możliwości leczenia, niż robić to na własną rękę. Lekarz musi przedstawić nam diagnozę i zapewne zaproponuje najskuteczniejsze metody, które pozwolą zniwelować problem leczenia. Możliwości jest wiele. Można zdecydować się na leki doustne, płyny nakładane miejscowo na skórę. Jedną z bardziej skutecznych form są jednak zabiegi kliniczne. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Jedną z najnowszych metod leczenia łysienia jest mezoterapia. Jednak nie zbyt często stosowana, ponieważ mało kto się na nią decydują. Zapewne wynika to z obawy przed samym zabiegiem. Wszystko dlatego, że mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry. Sam ten zwrot wzbudza niechęć i strach. W praktyce lekarz naprawdę nakłuwa skórę, ale są to niewielkie nakłucia. Jest to konieczne, aby wypełnić mieszki włosowe odpowiednią substancją, która powoduje wzrost włosów. Podsumowując, zabieg mezoterapii nie jest czymś, czego powinniśmy się obawiać. Jego przebieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Zabieg trzeba jednak powtarzać i tworzy to koszty rzędu około tysiąca złotych. W zamian jednak otrzymujemy trwałe efekty.

O ile zabieg mezoterapii jest stosunkowo nowy i niezbyt często stosowany, to zabiegi laserowe są bardzo powszechne. Dokładniej jest to laserowe przywracanie owłosienia. W praktyce jednak nie gwarantuje on tak pewnych rezultatów, jak mezoterapia, ale są one porównywalne. Cena za zabieg jest też zbliżona. Oscyluje wokół 1 tys. złotych. W leczeniu laserem na minus jest jednak czas kuracji. Trzeba poświęcić od pół aż do roku na pełną terapię.

Powyższe zabiegi są stosunkowe proste i nie kosztują też bardzo dużo. Jednak może się zdarzyć, że ich zastosowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Nie wszystko jednak stracone. Ostatecznym już wyjściem może być przeszczep włosów. Jest to decyzja, nad którą trzeba się naprawdę zastanowić. Przeszczepić trzeba włosy w miejscach łysienia. Koszty takich zabiegów często mogą przekroczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych.