Leki na Łysienie 2019

Nadmierne wypadanie włosów, a także pojawiające się łysienie to zmora wielu osób. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w różnych przedziałach wiekowych. Najczęstsze jest jednak łysienie androgenowe u mężczyzn. Jest on spowodowany genetyczną nadwrażliwością na związek, który jest pochodną testosteronu.

Jednak trzeba mieć świadomość, że nie musimy godzić się z łysieniem. Całe szczęście do dyspozycji mamy różnego rodzaju leki, które mogą nam zwalczyć nadmierne wypadanie włosów. Najczęściej stosuje się leki miejscowe i ogólnoustrojowe. W tym artykuł dowiesz się jakie leki warto stosować.

tabletki na łysienie 2019

Jak już wspomnieliśmy w łysieniu androgenowym przyczyną wypadania włosów jest aktywna forma testosteronu. Jej działanie powoduje kurczenie mieszków włosowych. W efekcie prowadzi to do skrócenia fazy wzrostu włosów i ich wypadania. Leki na łysienie mają za zadanie zastosować działanie tej formy testosteronu. Jednak już na wstępie informujemy, że ich stosowanie nie jest przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia.

Najpopularniejsze są leki miejscowe na łysienie. Są to w większości przypadków środki, które zawierają w sobie MINOXIDIL. Odpowiedzialny jest on za obniżanie ciśnienia krwi. Jego zastosowanie na głowie zapewnia jednak inne rezultaty. Powoduje on udrożnienie kanałów potasowych, które warunkują odżywianie i dotlenienie mieszków włosowych. Odpowiedzialny jest także za odwracanie procesu miniaturyzacji. Jeśli ktoś nie wie, czym jest ten proces, to szybko wyjaśnimy.

W skrócie powoduje on zmianę zdrowych włosów, w małe włoski, praktycznie niewidoczne z osłabioną strukturą. Reasumując leki zawierają MINOXIDIL, aby zwiększać liczbę włosów meszkowych i zamieniać je we włosy zdrowe, długie i odpowiednie zbudowane. W trakcie stosowania takowych specyfików możemy liczyć na efekty po około 2 miesiącach regularnego stosowania. Po roku natomiast wzrost włosów będzie już bardzo duży.

W praktyce środki, o których wyżej wspominaliśmy, występują w formie płynów na skórę głowy. W aptekach można zakupić np. Loxon, który jest bardzo dobry, środkiem. Ponadto dostępny jest bez recepty i jest całkiem tani. Niestety posiada on małe stężenie pożądanej przez nas substancji. Jeśli chcemy zakupić odpowiednik z większym stężeniem, to musimy uzyskać receptę od lekarza.

Jeśli ktoś nie jest przekonany do stosowania płynów, to możemy wybrać leki doustne. Działanie takich leków jest bardzo podobne, jednak są one znacznie droższe w skali miesiąca. Kuracja zaś trwa tyle samo, czyli mniej więcej rok.