Leczenie Łysienia Komórkami Macierzystymi

Łysienie to problem, który dotyczy kobiet oraz w głównej mierze mężczyzn. Pojawienie się wypadających nadmierne włosów potrafi wzbudzić niepokój. Włosy to ważny element wyglądu i często wyrażają charakter, osobowość. Każdy obawia się, że łysiejące włosy zagrożą jego relacjom z bliskimi oraz zmienią odbiór jego osoby w społeczeństwie.

Prawda jest taka, że kobiety bardziej martwią się łysieniem. Często normalne jest, że mężczyzna godzi się z wypadającymi włosami lub po prostu goli się na łyso. Jednakże trzeba mieć świadomość, że istnieje wiele metod, które mogą zapobiegać lub leczyć łysienie. Jedną z nowszych metod jest leczenie komórkami macierzystymi.

Trzeba na samym początku przedstawić, jak wygląda łysienie. Jest to utrata włosów na głowie, która wynika z zanikania włosa w mieszku włosowym. Schorzenie to może mieć różne rozległości, charaktery i być różnie umiejscowione. Jednak najpowszechniejsze jest łysienie androgenowe. Dotyka przede wszystkim mężczyzn, w różnych przedziałach wiekowych. Z reguły są to starsze osoby, ale nie zawsze.

Jest ono dziedziczne i zależne od genów. Spowodowane jest nadwrażliwością na pochodną testosteronu. W rezultacie prowadzi to do obumierania, spowolnienia i zahamowania wzrostu włosów. Wyróżniamy także łysienie plackowate. Wypływ na nie mają zaburzenia układu nerwowego i hormonalnego.

Leczenie z zastosowaniem komórek macierzystych jest stosunkowo nowym rozwiązaniem w medycynie. Dotychczas było wykorzystywane podczas leczenia nowotworów i poważnych schorzeń. Jednakże lekarze zaczęli stosować tę metodę także w medycynie estetycznej. Według specjalistów stosowanie w odpowiedni sposób komórek macierzystych może rozwiązywać problemy związane ze wzrostem włosów.

Komórki te charakteryzują się tym, że potrafią rozpoznać środowisko i dostosować się do komórek lokalnych w miejscu, w którym zostaną zaimplementowane. Komórki macierzyste oczywiście muszą zostać wcześniej pobrane. Najczęściej uzyskuje się je z krwi i tkanki tłuszczowej. Następnie są odpowiednio przygotowywane do implementacji.

Efekty, które można uzyskać podczas terapii komórkami macierzystymi, są naprawdę zdumiewające. Potwierdzają to wszyscy lekarze medycyny estetycznej. Tak też jest w łysieniu. Dochodzi di stymulacji mieszków poprzez komórki macierzysty. Dzięki temu wcześniejsze pozbawione włosów powierzchnie zostają na nowe nimi wypełnione, a włosy na całej głowie stają się ponownie gęste i zdrowsze. Mimo poddania się terapii trzeba później przestrzegać zdrowego trybu życia, aby łysienie nie powróciło.

Najlepsze w terapii komórkami macierzystymi jest to, że skorzystać mogą z niej nawet osoby, które są już w zaawansowanym stadium łysienia.