Jak Zapobiegać Łysieniu w Młodym Wieku

Włosy to wizytówka każdego z nas. Nieustannie dbamy o ich wygląd i strukturę. Jednak nie każdy z nas ma piękne i bujne włosy. Częstym problemem jest wypadanie włosów i łysienie. Problem łysienia w większej ilości przypadków dotyczy mężczyzn. Jednak kobiety także go doświadczają. Wiele osób zastanawia się, co może zrobić, aby zapobiec łysieniu. Postaramy się przedstawić w tym artykule sposoby i rozwiązania, które pozwolą każdemu zachować bujne włosy na długie lata.

Na samym wstępie wyjaśnijmy sobie, czym jest zjawisko łysienia i wypadania włosów. Z reguły jest to naturalny stan rzeczy, który dotyka każdego z nas. Włosy rosną i wypadają każdego dnia. Jednak powinniśmy zacząć martwić się, gdy każdego dnia będzie ubywało nam z głowy ponad 100 włosów. Jeśli jednak są to mniejsze ilości, to nie musimy się martwić. Na głowie mam tysiące włosów. Zasadniczą kwestią jest jednak odróżnienie zdrowego i nieszkodliwego wypadania włosów od łysienia. Według specjalistów łysieniem możemy nazwać zwiększoną ilość wypadających włosów przez dłuższy okres. Dłuższy okres to minimum dwa miesiące.

Jeśli zauważymy, że z naszej głowy ubywa więcej włosów niż zazwyczaj, to będzie prawdopodobnie rozpoczęcie łysienia. Należy udać się wtedy do dermatologa, który dokładniej to oceni. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że za łysienie mogą być odpowiedzialne nasze geny. Jest to jednak prawda i mówimy wtedy o łysieniu androgenicznym. Łysienie inaczej objawia się u kobiet i mężczyzn. U mężczyzn najczęściej pojawiają się na czubku głowy zakola, a u kobiet włosy zaczynają, wypadać na całej głowie.

Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju choroby, to sprawa jest prosta. O wiele lepiej jest zapobiegać ich powstawaniu, niż później z nimi walczyć. Tak samo jest z łysieniem. Mamy szansę zapobiegać łysieniu, nawet temu uwarunkowanemu genetycznie. Jeśli więc chcemy zadbać o włosy odpowiednio wcześnie, to warto zacząć używać specjalistyczne szampony. Należą do nich produkty takie jak: Revita, SpeLa, Nanogen. Ponadto można zapobiegać łysieniu w inne sposoby.

Bardzo ważne jest zachowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Jest to bardzo istotne, aby dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest uprawianie sportu lub chociażby wdrożenie aktywności fizycznej do stylu życia. Warto także dbać bezpośrednio o włosy. Powinniśmy czesać je grzebieniem, a nie szczotką. Nie zaleca się także używać niesprawdzonych szamponów oraz szkodliwych preparatów. Mogą one znacząco wpłynąć na strukturę włosów. Niektórzy specjaliści twierdzą też, że nie wolno dopuszczać do łupieżu, gdyż w przyszłości może odbić się to nadmierną utratą włosów.