Domowe Sposoby Na Łysienie Plackowate

Mężczyźni bardzo często muszą sprostać łysieniu i wypadaniu włosów. Jest to u nich bardzo popularne, niezależnie od wieku. Dawniej o łysieniu mówiło się tylko u osób starszych. Teraz nawet osoby w wieku 18 tracą włosy. Najgorsze są jednak zakola, które znacząco wpływają na wygląd. Każdy chce mieć jak najlepsze włosy i zachować swój urok.

Oczywiście dzięki rozwojowi medycyny do dyspozycji mamy różne zabiegi i terapii. Są one skuteczne, jednak również kosztowe. Właśnie dlatego w tym artykule przedstawimy alternatywne metody na radzenie sobie z łysieniem. Nie są one kosztowne, bo możemy zastosować je samemu, w domu.

Jednak zanim zdecydujemy się na podejmowanie jakichkolwiek działań w związku z łysieniem, powinniśmy udać się na konsultację do dermatologa. Może okazać się, że nasze wypadające włosy mają podłoże w pojawiającej się chorobie. Poza tym warto przeprowadzić badania włosów. Będziemy wtedy dokładnie wiedzieć, z jakim typem łysienia mamy do czynienia.

Jako pierwszy domowy sposób na walkę z wypadającymi włosami, trzeba wymienić, oliwę z oliwek. Ma ona oczywiście zastosowanie na co dzień w kuchni, jednak jak się okazuje, może nam pomóc w łysieniu. Warto więc stosować oliwę z oliwek w potrawach, które spożywamy. Zapewnia ona naturalne odtłuszczenie włosów. Gwarantuje to nam także lepszą cyrkulację krwi. Zdaniem specjalistów oliwa pozwoli opóźnić wypadanie włosów i często efektywnie wpłynie na ich porost.

Kolejnym przykładem domowej metody na łysienie są maseczki z mleka kokosowego. Warto zauważyć, że samo mleko kokosowe stosuje się od dawien dawna w walce z wypadającymi włosami. Wystarczy zetrzeć wiórki kokosowe i zagotować z wodą. Następnie maseczkę wmasowujemy na głowę i zostawiamy na pewien czas. Wystarczająca będzie godzina. Zabiegi w celu uzyskania rezultatów należy powtarzać kilka razy w tygodniu. Efekty zauważymy w tym, że włosy będą nawilżone i zaczną rosnąć.

Warto także stosować biotynę. Jest to nic innego jak witamina H, której działania ma wiele korzyści. Wpływa ona na zdrowy wygląd skóry, paznokci i skóry. Jeżeli mamy problem z wypadającymi nadmiernie włosami, powinniśmy codziennie spożywać biotynę w formie suplementu diety.

Niektóre teorie mówią, że pomocny podczas łysienia może być także masaż głowy. Jest to po części prawda. Oczywiście nie sprawi on, że włosy zaczną rosnąć, ale poprawi krążenie krwi i doprowadza tlen do cebulek włosów. W efekcie może zahamować pierwsze oznaki łysienia.